fbpx skip to Main Content

Mobi-mat® dağıtım sistemleri paspas ve yol montajı ve toplanmasını kolaylaştırır. Bu mekanik ekipmanlar sivil veya askeri her araca uyabilir. Kullanıcı dostudurlar ve çok uzun yolların birkaç kişi tarafından bir anda konuşlandırılmasına izin verirler. Mobi-mat® dağıtım sistemleri, hidrolik veya elektrik gücüyle çalıştırılabilir. Özel bir termik jeneratör sayesinde özerk olabilirler. Modülerdirler ve sadece gerekli yol bölümlerini sağlayabilirler.

Hazır ürünlerden özel yapım çözümlere kadar Mobi-mat® dağıtım sistemleri çoğu durumda kullanıma hazırdır. Ancak özel ihtiyaçlar için Mobi-mat® bu mevcut sistemleri uyarlayabilir veya özel yapım özel sistemler geliştirebilir. Mobi-mat® mühendislik ekibi sınırsızdır!

Flatrack ™ – kamyona monte edilen karayolu dağıtım sistemi

Flatrack ™ bir karayolu dağıtım modüler sistemidir. Mobi-mat® çerçevesini STANAG 2413’e uygun olarak tasarlamıştır. Sistemin bu standarttaki her sivil veya askeri kargo kamyonuna sığmasını sağlar. İki kişi Flatrack ™ sistemini çalıştırabilir ve birkaç dakika içinde onlarca metre karayolu oluşturulabilir.

  • ağırlık (boş): 5500 kg (12125 lb)
  • arayüz: STANAG 2413 çerçeve (isteğe bağlı ISO köşeleri)
  • Mobi-mat® mat tipine izin verilir: A2X; XE; FCR

İsteğe bağlı römorka monteli ek makara: Bu ekstra makara, yol uzunluğunu iki katına çıkarır. Kamyon tarafından çekilir ve kendi yolunu açtıktan sonra Flatrack ™ kamyona monte sistemi yeniden yükleyebilir.

FLRD ™ – Ön yükleyiciye monte edilen yol dağıtım sistemi

FLRD ™ ön yükleyici için bir yol dağıtım sistemidir. Bir ön yükleyicinin birkaç dakika içinde geçici bir yol açabilmesini sağlar. Araç sürücüsü sistemle yapılan hidrolik bağlantılar sayesinde FLRD ™ ‘yi kendi başına çalıştırabilir. FLRD ™ doğrudan araç ara yüzüne sığabilir veya çatallara bağlanabilir.

  • ağırlık (boş): 1800 kg (3700 lb)
  • Mobi-mat® mat tipine izin verilir: A2X; XE; FCR

TMRD ™ – Römorka monteli yol dağıtım sistemi

TMRD ™ kendi özel römorkuna entegre edilmiş bir karayolu dağıtım sistemidir. Mobi-mat®, taşıma aşamalarında bir kamyonun arkasına çekilecek şekilde tasarlamıştır. Ardından araç, önüne yerleştirilen TMRD ™ ‘yi iter ve yolu açar. Sistem araç veya otonom bir termik sistemden çalıştırılabilir.

  • ağırlık (boş): 2700 kg (5 900 lb)
  • Mobi-mat® mat tipine izin verilir: A2X; XE; FCR

İsteğe bağlı açık yol trafiği uyumluluğu: teknik gereksinime ve yerel yol sirkülasyon kurallarına bağlı olarak TMRD ™ açık yol sirkülasyonuna uyarlanabilir.