fbpx ... skip to Main Content

FREEDOM HEADREST ERGONOMİK ÇALIŞMA KOLTUĞU

Gerçek bir tasarım simgesi olan Freedom Çalışma Koltuğu, ergonomik özellikleriyle diğer çalışma koltuklarından farkını ortaya koyuyor.

Niels Diffrient tarafından tasarlanan Freedom Çalışma Koltuğu; kullanıcının baş, boyun ve bel desteğini otomatik olarak ayarlar. Böylece her farklı kullanıcı için ayrı ayrı manuel ayar yapma gereği ortadan kalkar. Bu sayede kullanıcıların koltuk ayarlarını öğrenmek veya buna zaman harcamak gibi bir zorunlulukları kalmaz.

Özellikle Free-Desking / Clean-Desk / Agile
Working gibi kişiye ayrılmış çalışma masası olmayan yeni dönem dinamik ofis çalışma prensiplerine son derece uygun bir tasarımdır.

  • Freedom Headrest Çalışma Koltuğu, inovatif ağırlık duyarlı (weight-sensitive) mekanizması sayesinde yaslanma pozisyonunda otomatik kilitlenme sağlar.
  • Eşsiz formu zamansız bir estetiğe sahiptir ve her ofis tasarımına uyum sağlar.
  • Dinamik koltuk başlığı, kullanıcı geriye doğru yaslandıkça baş ve boynu aynı düzlemde kaydırarak ekrana bakış açısının sabit kalmasını sağlar.
  • Dayanıklı ve otomatik pivot sırtlık, öne eğilme ve arkaya yaslanma pozisyonlarında mükemmel bir şekilde bel desteği sağlar.
  • Kullanıcı, senkronize kolçakların yüksekliğini tek elle zahmetsiz bir şekilde ayarlayabilir.
  • Sırt desteğine bağlanmış olan benzersiz kolçak tasarımı, tüm yaslanma pozisyonları sırasında kullanıcı ile birlikte hareket eder.
  • Oturulan minder uzun süreli rahatlık için tasarlanmıştır.
  • Olağanüstü ağırlık dağılımı sağlar ve özellikle bacakların mindere temas noktasında çerçeve olmaması sayesinde bacaklara basınç yapmaz, kan dolaşımını rahatlatır.
  • Sağlam tasarımı ile Freedom Headrest Çalışma Koltuğu çok dayanıklı olup uzun ömürlü kullanılabilir.

ÖZELLİKLER

BAŞ DESTEĞİ

Freedom Headrest Çalışma Koltuğu kullanıcılara, yaslandığı sırada baş ve boyunu desteklemek için dinamik, eklemli bir baş desteğine sahiptir. Koltuk başlığı, kullanıcıların boynu ve başıyla birlikte hareket eder, böylece el ile ayarlama yapmadan ve rahatsız bir pozisyonda kalmadan duruşlarını değiştirebilirler.

KENDİNDEN AYARLI YASLANMA

Freedom Headrest Çalışma Koltukları, hantal ve 6,8 kilogram ağırlığındaki geleneksel yaslanma mekanizmalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bunun yerine, her kullanıcının kendine özgü yaslanma desteğini mükemmel ve otomatik olarak ayarlamak için, vücut ağırlığını ve fizik yasalarını kullanır.

SENKRONİZE KOLÇAKLAR

Freedom Headrest Çalışma Koltukları’nın vücut dostu kolçakları, sürekli konfor ve destek için geriye yaslanma sırasında kullanıcıyla birlikte yukarı ve aşağı hareket eder. Diğer koltuk tasarımlarının aksine, Freedom Headrest Çalışma Koltukları’nın kolçakları senkronize kullanım sağlamak için koltuğun arkasına takılıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Koltuk Genişliği: 690 mm (27.25″)
Minder Genişliği: 635 mm (25″)
Yükseklik: 510 mm (20″)
Ağırlık: 17 kg (38 lbs) kolçaklı / 15.5 kg (34 lbs) kolçaksız

Ginkgo

GINKO

Lotus

LOTUS

Ginkgo

BIZON LEATHER

Ginkgo

COLUMBIA LEATHER

Ginkgo

OXYGEN

Ginkgo

SPRINT

Ginkgo

FOURTIS

Code 04

CORDE 4

Ginkgo

REMIX

error: İçerik korunuyor !!