fbpx ... skip to Main Content

LVT Zemin Kaplamaları, dünyada ikinci en çok kullanılan plastik olan vinil diğer adıyla pvc kaplamasıdır. Vinil, bir takım doğal ve sentetik polimer malzemelerin harmanlanması ile üretilmektedir.

LVT vinil zemin kaplamalarında, karo veya levha şeklinde kullanılan ve oldukça esnek bir malzeme olan vinil; granit, beton, seramik ve parke görünümüne sahip olması sebebiyle birçok dekoratör ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir malzeme olma özelliğine sahiptir.

Lüks Vinil Karo (LVT) Nedir?

LVT (Luxury Vinyl Tile) birbirinden bağımsız farklı katmanların özel üretim teknikleri ile bir araya getirilmesiyle oluşan bir zemin kaplama malzemesidir.

Lüks Vinil Karo; diğer kaplama seçeneklerine kıyasla, daha çok estetik yönü ile ön plana çıkan bir kaplama çeşidi olup, kısaca; “LVT“olarak da ifade edilir. Petro kimyasallardan üretilmiş plastik temelli bir malzemedir LVT Zemin Kaplaması, dünyada en çok 2. kullanıma sahip, vinil zemin kaplamasıdır. Bu Vinil zemin kaplaması doğal ve sentetik polimer malzemelerden üretilmektedir.

NEDEN LVT  KULLANMALIYIZ ?

Lüks Vinil (LVT) zemin kaplamaları diğer zemin kaplamalarına göre daha yenilikçi ve estetik kaplama türüdür. Sayısız renk, desen ve çeşide sahiptir. Renk ve özgün görünümünü rutin bir bakım ile bile yıllarca sürdürebilmektedir. Kayma yapmayan, antistatik, asbestos içermeyen, aşınmayan, anti-bakteriyel, alev almayan, ısı yalıtımı sağlayan, sağlığa uygun, çözücü içermeyen, ses absorbe edici özelliğe sahip ve cila gerektirmeyen avantajlı bir zemin kaplamasıdır. Karo veya levha şeklinde kullanılan ve oldukça esnek bir malzeme olan lvt vinil; halı, granit, beton, seramik ve parke görünümüne sahip olması sebebiyle birçok dekoratör ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir malzeme olma özelliğine sahiptir.

Lüks Vinil Karoları, oldukça geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda tasarım örneklerini incelediğinizde, zemin kaplama için tercih edebileceğiniz son derece şık desenler sizlere yeni yaşam alanınız için ilham verecektir. Kategori dahilinde bulabileceğiniz pek çok tasarım örneğinde “doğallık” unsurunun ön plana çıktığını görebilirsiniz. LVT tasarımları aynı zamanda yer kaplama sistemleri trendlerine uygun olarak, modern tasarımlara da uygun seçeneklere sahiptir.

LVT kullanım alanları oldukça geniş olmasıyla birlikte, kurulum sürecinin de oldukça kolay olması önemli bir diğer tercih nedenleri arasında gelmektedir. Özellikle de ticari alanlarda kullanımı yaygındır. Bu doğrultuda; ofisler, AVM’ler, oteller ve çeşitli mağazalar başlıca uygulama alanları olarak örneklendirilebilir. Bu alanlardaki ziyaretçilerin, ilgili marka ile ilgili ön izlenimlerini ciddi oranda etkileyicidir. Bu nedenle doğru alanda tercih edildiğinde marka itibarını da doğrudan olumlu olarak etkiler.

Doğallık ve estetiğin bir arada olduğu uygulamalar modern bir dekorasyon anlayışını yansıtan en başarılı öğelerden birisidir. Bu nedenle yeni bir alan oluşturmak istediğinizde ya da alanınızı baştan yaratmak istediğinizde sizlere önerdiğimiz başlıca zemin kaplama modelleri arasında gelmektedir.

Performans bakımından da oldukça başarılıdır. Kullanım süresi boyunca lüks vinil karo oldukça başarılı bir kullanım hissiyatı sunmaktadır. Tercih edilen alanların dekoratif düzenini önemli ölçüde tamamlayıcı niteliktedir. Tamamen hijyenik malzeme yapısı ile temizlenmesi de kolaydır. Siz de uygulama alanları doğrultusunda hem ürün seçenekleri hakkında bilgi edinmek hem de fiyat alabilmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu doğrultuda firmamız sizlere merak ettiğiniz her bir soruda cevap vermeye hazırdır.

Mükemmel sağlamlık ve özel bir tasarıma ihtiyaç duyarsanız: Lüks vinil karolar, vinilin işlevsel özelliklerini, doğal ahşap, taş, metal, beton veya tekstil yapılarının zarif görünümüyle birleştirir. Bu son derece dayanıklı ve az bakım gerektiren tasarım serisi, karo fayanslardan geniş tahta döşemelere kadar farklı formatlarda mevcuttur. Lüks vinil karo zeminleri her odaya oldukça farklı bir his verebilmektedir.

Sahip olduğu katmanlı yapı sayesinde çok sayıda avantaja sahip olan LVT aynı zamanda sunduğu geniş renk ve model seçeneği ile de klasik zemin kaplama malzemelerine nazaran çok daha fazla tercih edilen bir ürün konumuna gelmektedir.

LVT, derinlik, gerçeklik, dayanıklılık, kolay temizlenme ve pratik uygulama gibi sayısız özelliğe sahiptir. Evlerden otel binalarına, havaalanlarından yüksek kullanıma maruz kalınan terminal binalarına kadar pek çok farklı kullanım alanı bulunan LVT, günümüzde zemin döşemelerinde en popüler seçeneklerden birisi haline gelmiştir.

Son derece dayanıklı, yanma ve çizilmelere karşı yüksek sağlamlık sunan ve kolay temizlenebilen LVT aynı zamanda pratik olarak uygulanabildiği ve farklı renk ve tasarım seçenekleri de sunduğu için ev kullanımında da tüketiciler tarafından tercih edilmektedir.

Görsel olarak taş ve ahşap zeminlere birebir benzeyen ancak alternatiflerine göre çok daha fazla fayda sunan LVT kullanım alanlarına göre farklı ebat ve kalınlıklarda da üretilebilmektedir.

İster standart parke boyutunda isterse büyük ölçekli karolar şeklinde olsun LVT ‘click’ ve ‘yapıştırma’ yöntemleri sayesinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kullanım ömrü çok uzun olan LVT aynı zamanda yüksek geri dönüşüm özelliği ile de doğa dostu bir ürün olma niteliğindedir.

Suya Dayanıklı ZEMİN Kaplamasıdır

Suya ve neme karşı dayanım gücünü artıran özel katmanlar sayesinde ıslak ve kuru zemin tüm alanlarda maksimum dayanıklılık sağlamaktadır.

Ateşe Dayanıklı  zemin kaplamasıdır

Kullanılan yüksek teknoloji ürünü bileşenler sayesinde farklı ısı derecelerinde yanmalara karşı yüksek dayanım özelliği sağlanmaktadır.

LVT Yoğun Yaya Trafiği için uygun zemin kaplamasıdır

Yoğun kullanılan zeminlerde kullanıma bağlı olarak oluşabilecek aşınma ve zorlanmalara karşı dayanıklı ve estetik çözümler sunmaktadır.

Sessiz Yürüyüş Keyfi veren zemin kaplamasıdır

Kamusal ve ortak kullanım alanlarında diğer zemin kaplamalarına oranla yüksek seviyede ses yalıtımı ve rahat kullanım sağlamaktadır.

LVT ÇEŞİTLERİ:

LVT ler toplam kalınlık, aşınmazlık tabakaları ve boyutlarına göre sınıflandırılmakla birlikte kullanım alanlarına göre de sınıflandırılabilir.

LVT zemin kaplamaları tamamen yapıştırmalı (dry back),sökülüp takılabilen (loose lay) ve kilitli diye tabir edilen clik sistem olmak üzere 3 farklı özellikte olabilmektedir.

KULLANIM ALANLARI:

Sağlık: Hastaneler, klinikler, bakım ve huzur evleri vb. Eğitim: İlk ve Orta dereceli okullar, üniversiteler, anaokulları, kolejler, eğitim merkezleri ve misafirhaneler. Halka Açık Alanlar: Alışveriş ve eğlence merkezleri, fuarlar, restoranlar, kafeler, barlar, oteller ve pansiyonlar, ofisler, konferans salonları, banka şubeleri, yönetim binaları, sinema ve tiyatro salonları, iş yerleri, enstitüler, kütüphaneler, vb.

LVT SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Lüks Vinil (LVT) zemin kaplama Glue Down (Yapıştırma) özelliğine sahip ürünleri, uygulama ve kullanım bakımından bir çok avantaja sahiptir. Yapıştırma özelliği ürünün zemindeki formunu korurken, aynı zamanda oluşabilecek aksiliklere karşı, zemin sağlamlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Zemine tamamen  yapıştırma  yöntemi  ile  uygulanan LVT zemin kaplamalarında uygulama yapılacak zeminin çok düzgün ve pürüzsüz olması gerekmektedir. Aksi takdirde zemindeki bozukluklar ürünün üst yüzeyine yansımakla birlikte ürünün daha erken deforme olmasına sebep olabilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme üzerine uygulama  yapılacaksa ; yükseltilmiş döşeme ayarlarının iyi yapılmış olması, düz ve pürüzsüz bir zemin olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kesinlikle sökülüp takılabilen (loose lay) ürünler seçilmelidir ki yükseltilmiş döşeme altındaki müdahale edilme ihtiyacında rahatlıkla sökülüp takılabilme özelliğinden dolayı rahatlıkla müdahale edilebilsin. Yükseltilmiş döşeme üzerine lvt seçiminde toplam kalınlık çok önemlidir. Seçilecek  lvt ürününde toplam kalınlık en az 5 mm ve/veya üstü kalınlık tercih edilmelidir. Malzeme ince olduğu müddetçe yükseltilmiş döşeme üstünde tırnak ve çizgi görüntü yansıması meydana gelmektedir. Yüksek aşınmaya sahip bu zemin kaplama tipinde yoğun trafik ve ticari tip LVT kullanılması gerekmektedir.

LVT ZEMİN ALIMINDA NEDEN ATECO ZEMİN TERCİH EDİLMELİDİR?

Ateco Zemin malzemeleri firması olarak ünvanımızdan da anlaşılacağı üzere Zemin kaplamaları konusunda uzun yıllara dayalı bilgi birikim, tecrübe, uzman satış ve uygulama ekibimizle ,ücretsiz mimari tasarım desteği ,zengin renk ve ürün çeşitlerini İstanbul’da stoklarında bulunduran ana ithalatçı firma olmamızdan ötürü diğer firmalardan bir adım öndeyiz. Konusunda uzman ürün ve marka müdürleri ile satış yöneticilerimiz sizlerin talep ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek, sizler için doğru ürünleri seçmenizi sağlamaya çalışırlar. Önemli olan ürün almanız değil, doğru ürünleri almanızdır.

Ateco Zemin olarak sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınıza göre size özel toplam kalınlık, size özel aşınmazlık tabakalı, ürünleri sizler için çözüm ortaklarımızda ürettirip, anahtar teslim hizmet sunabilecek sektördeki az sayıda firmalardan biriyiz.

Satış ve uygulamasını yapmış olduğumuz tüm ürün ve hizmetlerin arkasında durabilecek, sertifikalı mal ve hizmet veren bir firma olmamızdan ötürü bizi tercih edebileceğinizi düşüyoruz.

error: İçerik korunuyor !!